Maqedoni

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe reshje lokale të shiut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në mëngjes me reshje të dobëta lokale të shiut, ndërsa në male dhe në viset më të larta me reshje dëbore. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, e cila kohë pas kohe do të përforcohet. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 12 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në viset më të larta të rajonit do të bie borë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.

Related Posts