Sport

Zi në botën e futbollit italian, vritet në moshën 22-vjeçare ish-lojtari i Palermos dhe Torinos

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit, pasi Rosolino Celesia është vrarë përballë një klubi nate në Palermo, duke humbur jetën në moshën 22-vjeçare.

Sipas raportimeve të medieve italiane, i riu ndërroi jetë në spital pak pasi u qëllua me armë zjarri.

Dy vjet më parë, në moshën 20-vjeçare, ai vendosi të braktiste futbollin, por ish-sulmuesi ka një të kaluar të shkëlqyer në ekipet e të rinjve të Palermos dhe Torinos.

Me klubin Torinos ai luajti gjashtë ndeshje me ekipin U17, përpara se të transferohej në Palermo, me të cilin luajti dhjetë ndeshje në vitin 2018, duke shënuar një gol./ Super Sport

Related Posts