Maqedoni

Zjarr në një depo të metalit në Falishtë të Tetovës

Sot në mesditë në fshatin Falishtë të Tetovës një depo e madhe e një kompanie për përpunimin e metalit është përfshirë nga flakët. Depoja në fjalë raportohet të ketë qenë e pajisur me materiale të ndryshme të cilat kanë shpërthyer dhe kanë ndihmuar në përhapjen e flakëve.

Në vendngjarje kanë dalë njësiti i zjarrfikësve të cilat po bëjnë përpjekje për shuarjen e zjarrit.

Deri tani, nuk ka informacione në lidhje me shkaqet e zjarrit dhe nëse ka të lënduar apo viktima në njerëz.

Autoritetet komopetente janë duke bërë hetimet e nevojshme për të zbuluar shkaqet e zjarrit.

Related Posts