Sport

Zbulohen 11 futbollistët më të paguar të momentit

Faqja e specializuar për vlerën e futbollistëve, “Transfermarkt” e ka zbuluar 11-shen më të vlefshme të momentit.

Erling Haaland dhe Kylian Mbappe i prijnë sulmit të frikshëm me vlerë të njëjtë – nga 180 milionë euro.

Kurse, faza ofanzive kompletohet nga Vinicius Junior e Jude Bellingham të Real Madridit dhe nga Bukayo Saka i Arsenalit.

Në defanzivë në mes të fushës i shohim Rodrin e Manchester Cityt dhe Declan Rice të Arsenalit, kurse mbrojtja me tre përbëhet nga dyshja e Manchester Cityt, Josko Gvardiol – Ruben Dias dhe nga William Saliba i Arsenalit.

E në portë është vendosur portieri i Milanit, Mike Maignan.

Në total, ky ekip ëndrrash vlerësohet 1.31 miliard euro.

Related Posts