Showbiz

Dua Lipa pritet të bëhet këngëtarja më fitimprurëse e Britanisë së Madhe

Dua Lipa pritet të bëhet këngëtarja femër me të ardhurat më të larta në Britani, pasi biznesi i saj i kaloi të ardhurat e artistes Adele vitin e kaluar – dhe ajo është në rrugën e duhur për t’u bërë miliardere deri në moshën 40-vjeçare.

Regjistrimet tregojnë se biznesi i Dua Lipës përfitoi pothuajse 68 milionë funte (78 milionë euro) vitin e kaluar, duke i kaluar të ardhurat e koleges së saj britanike Adele në Mbretërinë e Bashkuar, shkruan DailyMail.

‘Radical22 Ltd’, kompania e saj, raportohet se ka fituar shumë sipas dokumenteve të “Companies House”, pasi u zbulua se Dua, 28 vjeçare, dhe babai i saj biznesmen, Dukagjin, i njohur si Dugi, janë bashkuar për të menaxhuar të gjitha asetet e saj tregtare.

Kompania ‘Radical22’ ka pasuri neto prej 29.9 milionë funtesh (34.4 milionë euro) në dhjetor 2022, që është pothuajse tri herë më shumë se shuma (11.6 milionë funte/13.3 milionë euro) që kishte në vitin 2019.

Kompania ka bërë një fitim të rritur prej 8.3 milionë funtesh (9.5 milionë euro) në një vit nga viti paraprak në vitin 2021.

Related Posts