Maqedoni

Talat Xhaferi vlerësohet me çmimin CCIT AWARDS, për realizimin e ëndrrës së shqiptarëve

Tirana mikpriti ceremoninë kushtuar bizneseve më të suksesshme jo vetëm të kryeqytetit, por të gjitha trevave ku flitet shqip, CCIT AWARDS! U vlerësuan arritjet e tyre për performancën e shkëlqyer në sektorë të ndryshëm të ekonomisë, me fokus inovacionin, konkurrueshmërinë, investimet në teknologji në produkte dhe shërbime cilësor ku morrën pjesë dhe Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, Ministri i Ekonomisë Blendi Gonxhja, Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, deputetë dhe Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Andi Seferi.

CCT AWARDS vlerësoi me çmim politikanin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Talat Xhaferi. “Ju falenderoj për vlerësimin, do e ndaj këtë vlerësim me familjen, por edhe me atë staf administrativ me të cilin kam punuar për dy dekada dhe më kanë ndihmuar që detyrat ti kryej me sukses”, u shpreh Xhaferi.

Në publikimin e tij në facebook Xhaferi shkruan ‘Jam i nderuar të marr çmimin për arritjet në politikë dhe për vlerat e komunitetit dhe integrimit. Më ka prekur veçanërisht njoftimi se çmimi i dhënë është edhe për realizimin e ëndrrës së shqiptarëve’

https://www.facebook.com/watch/?v=294792633594292

Related Posts