AktualeMaqedoni

Spasovski: Nga pikëpamja e MPB-së rasti i vrasjes së dyfishtë është zbardhur tërësisht

Ministri i MBP-së, Oliver Spasovski sot informoi se Ministria e Punëve të Brendshme ka hetuar plotësisht rastin e vrasjes së dyfishtë të Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Nga pikëpamja e MPB-së, çështja është zbardhur në tërësi. Për të gjitha aspektet e tjera të hetimit do të kontaktoni Prokurorinë. Puna jonë ka përfunduar plotësisht.

Transferet në Shkollën Finlandeze mbyllen së shpejti
Policia e Ferizajt për një javë shqiptoi mbi 1 mijë e 400 gjoba kundërvajtëse, konfisko…
LSDM: OBRM-PDUKM qëndron pas të gjitha vendimeve të Kasamit në Tetovë
Aksident me katër viktima në Mal të Zi, tre prej tyre shqiptarë
Grkovska: Personat nga “lista e zezë” e SHBA-së të sanksionohen edhe në Maqedoni
Lexo më shumë
Nëse vendoset zgjerimi i hetimeve dhe pranimi i udhëzimeve dhe kërkesave të tjera nga Prokuroria, MPB-ja është këtu për të vepruar”, tha Spasovski duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

Pas 17 ditësh, të premten, më 22 dhjetor, mbërritën rezultatet e autopsisë nga autopsitë e të vrarëve Gjorçevska dhe Zhezhovski. Ata do të duhet të studiohen dhe do të duhet të japin përgjigjet se si u vranë dy viktimat e rrëmbyera më parë. Dihej tashmë se kjo nuk ishte autopsi e zakonshme. Autopsitë janë kryer nga Instituti i Mjekësisë Ligjore dhe Kriminologjisë.

Related Posts