Maqedoni

Ndërron jetë ish ushtari i UÇK-së Abdylmexhit Ademi nga Shemshova

Ka ndërruar jetë ish ushtari i UÇK-së nga Shemshova Abdulmexhit Ademi informon Tetovasot.

Këtë lajm të trishtë për ish ushtarin e devotshëm që i shërbeu kauzës kombëtare për më shumë të drejta të shqiptarëve në Maqedoni e kanë dhënë familjarët e tij.

Në një njoftim thuhet se :Të dashur dhe të nderuar miq dhe dashamir. Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se me datë 26.12.2023 ndërroi jetë vëllau im ABDYLMEXHIT ADEMI
Gjithashtu ju njoftojmë se varrimi do të bëhet nesër 27.12.2023 ( e mërkurë ) pas namazit të drekës ora 12:30./TS

Related Posts