AktualeMaqedoni

Shkarkohen ministrat e ASH-së, Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu

Me 62 vota pro dhe asnjë kundër në votime veçmas u shkarkuan të dy ministrat e ASH-së, Fatmir Mexhiti i Shëndetësisë dhe Azir Aliu i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, përcjell tvklan.mk.

Debati maratonë për përfundoi pak para mesnate, kur edhe u vu në votim nga kryeparlamentari Mitreski.

Seanca do të vazhdojë ditën e hënë, ku pritet të zgjidhen ministrat e rinj, Ilir Demiri dhe Naim Bajrami./tvklan.mk

Related Posts