Shqipëri

Shënohet viktima e parë nga gripi në Shqipëri

Një 71-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e gripit këtë të martë.

Sipas Klan News mësohet se i moshuari ka humbur jetën në Spitalin Infektiv të QSUT-së në Tiranë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, ai vuante dhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese dhe gjendja e tij shëndetësore ishte rënduar më shumë nga gripi.

Me vdekjen e 71-vjeçarit, shënohet fatkeqësisht viktima e parë në vendin tonë si pasojë e gripit.

Related Posts