Sport

Rivaliteti më i madh i futbollit Messi vs Ronaldo nuk do të përsëritet nesër, kjo është arsyeja

Al Nassr dhe Inter Miami kanë organizuar një ndeshje miqësore që do të luhet nesër (e enjte) në Kingdom Arena në Riad.

Ndeshja u karakterizua si “vallja e fundit”, pasi Messi dhe Ronaldo duhej të takoheshin ballë për ballë.

Por, kjo nuk do të ndodhë. Shkak është lëndimi i Ronaldos, ndërsa informacioni sapo është konfirmuar zyrtarisht nga trajneri i Al Nassr, Luis Castro

Ronaldo ka luajtur për herë të fundit në fund të vitit 2023 dhe më pas ka humbur ndeshjet miqësore në Kinë. Kjo për shkak se ai nuk u shërua për shfaqjet.

Ylli portugez ende nuk ka nisur stërvitjet me ekipin, por punon individualisht në fushë dhe në palestër.

Related Posts