AktualeMaqedoni

Raportimet për tentim të grabitjes në Karbinci, MPB: Sipas raportimit, një mashkull i ri e ka ftuar për kafe një nxënëse

Nga MPB kanë dalë me njoftim zyrtar në lidhje me raportimet për tentim të grabitjes në shkollën “Strasho Pinxhur” në komunën e Karbincit në rajonin e Shtipit, shkruan TV21. Nga MPB thonë se sipas raportimit, një mashkull i ri në moshë e ka ftuar një nxënëse në kafe, pas çka e njëjta ka refuzuar.

Në lidhje me: Paunov: Në shkollën “Strasho Pinxhur” ka pasur tentim për gr’bitje të dy nxënësve

“Sot (05.12.2023) në ora 09:52 në SPB-Shtip, nga shkolla fillore e komunës së Karbincit është raportuar se rreth orës 09:30 me veturë të pasagjerëve “Golf”, në oborrin e shkollës është paraqitur një mashkull i ri, i cili sipas kallëzimi, ftoi një nxënëse të futej në veturën e tij për të shkuar për kafe, por ajo është kthyer menjëherë në shkollë dhe e ka raportuar rastin tek drejtoresha. Punohet për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB

Related Posts