KosovëMaqedoni

Pavarësia e Kosovës, krerët e VLEN- it në pritjen shtetërore në Prishtinë

Me ftesë të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanit, kryeparlamentarit dhe kryemininistrit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe Albin Kurti krerët e VLEN -it morrën pjesë në pritjen shtetërore, me rastin e shënimit të 16 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës. ”
Kreu i LD- së Izet Izet Mexhiti në publikimin në fejsbuk shkruan” Sot kisha kënaqësinë e veçantë që së bashku me krerët e VLEN, të merrnim pjesë në pritjen e dedikuar 16 Vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.
Patëm nderin të priteshim nga Presidentja e Republikës znj. Vjosa Osmani, Kryeministri z.Albin Kurti dhe Kryeparlamentari z.Glauk Konjufca.
Mirënjohës pafund!

Gëzuar 16 vjetori KOSOVË🇽🇰💙 https://www.facebook.com/share/p/WdHNMbojziM5n41s/?mibextid=Nif5oz

Related Posts