AktualeMaqedoni

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë me reshje kryesisht bore. Reshjet do të jenë më të shumta sidomos në pjesët perëndimore.

Në male do të formohet një mbulesë e konsiderueshme bore (mbi 30 cm), ndërsa në zonat më të ulëta nga 3 deri në 10 cm.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu, sidomos përgjatë luginës së Vardarit.

Temperaturat do të sillen nga -3 deri në 8 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira dhe ftohtë me reshje bore. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu.

Temperatura minimale 1 do të jetë dhe ajo maksimale gradë 2.

Related Posts