Sport

Osimheni ia prish festën Barçës

Napoli dhe Barcelona janë ndarë baras me rezultat 1-1, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Spanjollët ishin më të rrezikshëm në pjesën e parë por u mungoi konkretizimi i rasteve.

Ndërsa në pjesën e dytë, ata e gjetën golin me anë të Robert Lewandowskit, në minutën e 60’, pasi u shërbye mirë nga Pedri.

Megjithëse, kampioni i Italisë u kthye në lojë me anë të Victor Osimhen, i cili e barazoi rezultatin në minutën e 75’.

Ndeshja kthyese do të lueht me datën 12 mars, duke filluar 21:00.

Related Posts