Botë

Ndodhë edhe kjo në Gjermani – hajdutët vjedhin 16 mijë furça elektrike të dhëmbëve

Hajdutët që hynë në një magazinë logjistike në Gjermaninë perëndimore arritën të vidhnin 2,000 televizorë dhe 16,000 furça dhëmbësh elektrike, tha policia.

Hajdutët e paidentifikuar arritën të arratiseshin nga një magazinë në qytetin e Duisburgut me një kasafortë që peshonte më shumë se 100 kilogramë. Vlera e saj vlerësohet të jetë 1.4 milionë euro.

Përplasja ndodhi fundjavën e kaluar, por deklarata e policisë u bë vetëm dje.

Sipas policisë, hajdutët kanë hyrë në ndërtesë nga një dritare. Ata ndoshta kishin nevojë për disa kamionë për të tërhequr mijëra sende të vjedhura.

Ndërkohë, policia është duke u zhvilluar hetimet.

Related Posts