AktualeMaqedoni

Grabitet një këmbimore në Shkup

Një grabitje me armë ka ndodhur dje pasdite në një këmbimore në lagjen “Taftalixhe 2” të Shkupit. Sipas informacioneve dy persona të armatosur kanë kërcënuar punonjësin dhe i kanë marrë paratë.

“Me datë 22.11.2023 rreth orës 13:50 në SPB Shkup është raportuar se në një këmbimore në komunën e Karposhit, dy persona nën kërcënimin e armës i kanë marrë para nga punonjësi. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Ende nuk ka të dhëna se sa para janë vjedhur. Punonjësja që punon në këmbimore nuk ka pësuar lëndime.

Related Posts