Botë

Navalny bën shaka nga burgu

Politikani i opozitës ruse, Alexei Navalny, ka bërë paraqitjen e tij të parë në gjykatë që kur u transferua në një koloni penale Arktike.

Duke u paraqitur sot në gjykatë, ai e bëri gjyqtarin të qeshë kur e pyeti nëse kolonia e Melekhovës kishte organizuar ndonjë aheng për të festuar largimin e tij dhe nëse kishte përfshirë karaoke.

Ai gjithashtu bëri shaka nëse kishte organizuar një festë të zhveshur – duke iu referuar një mbledhjeje të të famshmëve të veshur paksa në Moskë muajin e kaluar që shkaktoi një skandal kombëtar, raporton Skynews, transmeton Klan Kosova.

Related Posts