Maqedoni

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 10 gradë

Moti sot me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Pasdite, kah fundi i ditës, në pjesët perëndimore të venit do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në male dhe viset më të larta reshje të dëborës.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë. /Aktuale.mk

Related Posts