Maqedoni

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 9 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Do të fryjë de erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior, më e theksuar do të jetë përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 9 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe periudha dielli. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë./Aktuale.mk

Related Posts