AktualeMaqedoni

Moti me diell dhe vranësira të vogla

Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, nëpër disa lugina të caktuara me kushte për paraqitjen e mjegullës.

Gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla të cilat gjatë natës pritet të rriten.

Do të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 14 gradë.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell.

Temperatura minimale do të ulet në -6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë.

Related Posts