Sport

Milani fiton lavdishëm, por PSG-ja shkon tutje

Milani ka shënuar fitore me rezultat 1:2 ndaj Newcastle Unitedit në xhiron e fundit të Ligës së Kampionëve.

Kuq e Zinjtë ishin duke humbur 1:0, mirëpo përmbysën rezultatin në pjesën e dytë.

Pavarësisht fitores, është Paris Saint-Germain që kualifikohet në fazën e nokautit pas barazimit 1:1 me Borussia Dortmundin.

Bletët shkojnë si të parët e grupit F me 11 pikë, ndërkaq PSG-ja dhe Milani përfunduan me tetë pikë por parisienët kanë shkuar përpara falë përballjeve direkte me Kuq e Zinjtë.

Related Posts