Sport

Messi: Inter Miami do të jetë klubi im i fundit

Lionel Messi e ka konfirmuar sot se Inter Miami do të jetë klubi i fundit ku ai do të luajë futboll.

Argjentinasi fitoi gjithçka që fitohet me Barcelonën, PSG-në dhe Argjentinën, teksa vendosi të provojë aventurën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

“Inter Miami do të jetë klubi im i fundit, po…Më pëlqen të luaj futboll, kështu që kënaqem me gjithçka sepse… jam i vetëdijshëm se çdo herë ka gjithnjë e më pak. Po shijoj çdo detaj të vogël”, tha Messi për ESPN.

Messi aktualisht është në përgatitje me kombëtaren e Argjentinës për Copa American që nis pas disa ditësh.

Related Posts