AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me diell, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Nëpër lugina do të jetë me mjegull dhe më ftohtë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 6 deri në 13 gradë,

Në Shkup dhe rrethinë moti paradite do të jetë me mjegull, gjatë ditës me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë.

Related Posts