Sport

Këta janë 15 futbollistët më të shpejtë në Ligën e Kampionëve, prin Adeyemi

SkySport ka publikuar numrat e lojtarëve më të shpejtë në edicionin 2023/24 në Ligën e Kampionëve, pas përfundimit të grupeve.

Listës i prinë, sulmuesi i Borussia Dortmundit, Karim Adeyemi. Ai arriti shpejtësi prej 36.3 km/h.

I dyti në listë është Kylian Mbappe me shpejtësi prej 36.1 km/h, më pas dhe Lois Openda i RB Leipzig dhe Marcus Rashford që patën sprint me shpejtësi prej 35.7 km/h.

Lojtarët më të shpejtë në ndeshjet e grupeve këtë sezon:
Karim Adeyemi 36.3 Km/h

Kylian Mbappé 36.1 Km/h

Louis Openda 35.7 Km/h

Marcus Rashford 35.7 Km/h

Achraf Hakimi 35.6 Km/h

Daizen Maeda 35.6 Km/h

Alphonso Davies 35.5 Km/h

Mohamed Simakan 35.5 Km/h

Sandro Tonali 35.5 Km/h

Theo Hernandez 35.4 Km/h

Osman Bukari 35.4 Km/h

Rafael Leao 35.4 Km/h

Anthony Gordon 35.4 Km/h

Pepe 35.4 Km/h

David Neres 35.4 Km/h

Related Posts