AktualeMaqedoni

“I ka skaduar afati” – thotë Mexhiti për Ahmetin

“Sot e kam kundërshtar politik”.

Kështu është përgjigjur Izet Mexhiti në Click Plus në TV21 teksa u pyet se si e shoh sot liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

“Shqiptarët mjaftë i kanë dhënë Ahmetin. Mendoj se s’ka çka ofron më edhe për shkak të moshës edhe për shkak se gjatë kohë është në politikë. Mirë është të kalojë në opozitë, ta reformojë partinë do të pastrohet gjaku edhe aty sepse periudhën e fundit është rrethuar me klientelistë dhe ata që janë servilë. Tani në opozitë do ta sheh se janë ata që do të ikin të parët. Pra i ka skaduar afati, jo që ne e dërgojmë në opozitë
Ali Ahmetit?
Po”, tha Mexhiti./TV21

Related Posts