Showbiz

Horoskopi për ditën e sotme, 10 dhjetor

Dashi

Planet që po propozoni brenda familjes do të kenë një përgjigje të përzier. Të afërmit më të rinj do të inkurajojnë idetë tuaja. Një i afërm më i vjetër mund të mos pranojë kur nuk ka pasur përvojë në fushat për të cilat po flisni. Ata nuk do ta kuptojnë pse mendoni se duhet të bëni atë që keni ndërmend të bëni.

Demi

Mund të kuptoni papritur se sa e ngarkuar është bërë jeta juaj. Ju nuk keni gjetur kohë për njerëzit që kanë vërtet rëndësi. Kjo do t’ju shtyjë të bëni disa ndryshime dhe nëse vazhdoni kështu, ka të ngjarë të sjellin përmirësime në jetën tuaj shtëpiake dhe familjare.

Binjakët

Miqësitë dhe marrëdhëniet e dashurisë janë të paparashikueshme. Do të ketë momente të gëzueshme, të dashura dhe romantike. Në anën e kundërt të peshores, ndonjëherë do të ndjeni se nuk mund të bëni asgjë për të kënaqur dikë që doni. Durimi juaj do të vlerësohet shumë.

Gaforrja

Një i afërm i moshuar do të ketë kundërshtime për planet që ju dhe partneri po bëni së bashku. Ju mendoni se ata janë kundër këtij partneriteti, por nëse jeni të lumtur, kjo është ajo që ka vërtet rëndësi. Pavarësisht se sa kuptimplotë mund të jenë këshillat e tyre, jeni ju që duhet të vendosni vetë.

Luani

Një ftesë e papritur në një email, mesazh ose kartolinë Krishtlindjesh do t’ju bëjë të buzëqeshni. Dikush në të kaluarën tuaj që u largua, premtoi se do të qëndronte në kontakt, por deri më tani, nuk e kanë bërë. Sot ju keni prova që nuk ju kanë harruar, siç keni menduar.

Virgjëresha

Nuk e dini se ku jeni me dikë që duket se nuk mund të vendosë për atë që dëshiron të bëjë. Gjithçka duket e përzier dhe e ngatërruar dhe megjithëse jeni një person mjaft tolerant, do të ndiheni të acaruar nga sjellja e tyre.

Peshorja

Nuk do t’ju duhet të kërkoni shumë larg për të bërë gjëra për t’u ndjerë të dobishëm. Një familjar do ta vlerësojë një dorë ndihme. Një fqinj do ta vlerësojë këshillën tuaj. Ju gjithashtu mund të sugjeroni të bëni disa pazare për një të afërm të moshuar ose të sëmurë.

Akrepi

Mund ta gjeni veten duke folur me dikë që zakonisht nuk keni pasur vlerësim. Ajo që do t’ju befasojë është se ata janë më të aftë, interesant dhe me përvojë nga sa e kishit pritur. Kjo thjesht tregon: nuk duhet ta gjykoni një libër nga kopertina e tij.

Shigjetari

Një mik apo i afërm që zakonisht qëndron jashtë vëmendjes do të dëshirojë papritur të marrë përgjegjësinë. Kjo është e pazakontë për ta dhe për këtë arsye do të jeni të lumtur t’i lini të marrin përsipër një projekt të përbashkët. Do të rezultojë se ata kanë disa ide të shkëlqyera. Do të mësoni shumë duke marrë një rol në prapaskenë.

Bricjapi

Dorëzohuni para nevojës për pak qetësi dhe vetmi. Mos e injoroni dëshirën për të qenë vetëm, përndryshe do të filloni të ndiheni të tensionuar dhe të irrituar. Kujdes nga konsumimi.

Ujori

Jeta po shikon lart. Kjo do të jetë një nga kohët më të këndshme që keni pasur ndër vite. Dikush i afërt ka diçka të veçantë për të festuar dhe ju do të ndiheni më të ndritur dhe shumë më të lumtur për rrethanat tuaja sesa keni qenë për një kohë të gjatë. Ju keni punuar shumë dhe keni filluar të shihni frytet e punës suaj.

Peshqit

Merrni kohën tuaj për të vendosur kur jeni përballur me marrjen e një vendimi të rëndësishëm. Ju tashmë do të kuptoni se kjo do të jetë një pasojë për të ardhmen. Thjesht mos filloni të blini gjëra që nuk ju nevojiten.

Related Posts