Showbiz

Horoskopi për datën 4 maj

Dashi

Një mik që ndan interesat tuaja do t’ju tundojë të ndërmerrni një rrezik krijues. Duhet të jetë kënaqësi të eksperimentosh me ide të reja. Në një ngjarje shoqërore, mos u habisni kur ta gjeni veten në qendër të vëmendjes, pasi jeni vënë në krye të një projekti të rëndësishëm.

Demi

Një gjest sentimental do t’ju mbushë me emocione. Një romancë po tregon shenja përmirësimi. Do të jenë marrëdhënie të forta si kjo që do t’ju ndihmojnë e do t’ju mbështesin kur gjërat bëhen të vështira.

Binjakët

Do të jenë mundësitë dhe jo përfitimet e menjëhershme që do t’ju vijnë tani. Është një kohë për të planifikuar dhe jo për të ndërmarrë veprime. Një përgjegjësi e re do të ofrohet ose në vendin e punës ose në lidhje me një përpjekje të komunitetit. Mendoni seriozisht.

Gaforrja

Do t’i tregoni partnerit afatgjatë se sa i vëmendshëm dhe i dashur mund të jeni. Jeni beqar? Sapo të fillojë një marrëdhënie e re, nuk do të ketë më nevojë të pyesni nëse dikush është apo jo i interesuar për ju. Së shpejti do të keni përgjigjen tuaj.

Luani

Aftësitë tuaja nevojiten në një përpjekje komunitare. Ju jeni aq qytetarë sa të dëshironi të jepni ndihmën tuaj për çështjet e komunitetit edhe pse kjo ka të ngjarë të marrë kohë. Nëse arrini të shkoni në shtëpi në një orë të arsyeshme këtë mbrëmje, mund të dëshironit të mos e kishit bërë. Një stuhi emocionale ose financiare po shpërthen.

Virgjëresha

Synimet kanë humbur dhe kjo duhet të ndryshojë. Një model biznesi është i paqëndrueshëm nëse po bën humbje të mëdha financiare. Njerëzit që kërkojnë të bëhet diçka për një projekt të dështuar do të duhet të mësojnë të jetojnë pa një shërbim që është marrë si i mirëqenë.

Peshorja

Njerëzit që ju njohin mirë janë të vetëdijshëm për nevojën tuaj për ekuilibër dhe harmoni. Ajo që mund t’i befasojë të gjithë janë bindjet tuaja të forta dhe edhe nëse kjo prish paqen për një kohë, ju nuk do të hezitoni të luftoni për atë në të cilën besoni. Ju duhet ta shihni vetë se është marrë një vendim i ndershëm dhe i drejtë.

Akrepi

Një projekt ka probleme me çështjet e financimit. Një ekip duhet të mblidhet për të gjetur nëse kjo mund të financohet nga paratë e tyre apo nga një grant.

Shigjetari

Zhvillimet në prapaskenë po funksionojnë në avantazhin tuaj. Ju keni shumë ndikim dhe ndërkohë që po merrni shumë vëmendje për suksesin e disa përpjekjeve, duhet të ruheni nga manipulimi i nënndërgjegjshëm i njerëzve për qëllimet tuaja.

Bricjapi

Do të ngriheni për dikë që mendoni se po trajtohet në mënyrë të padrejtë. Jeni beqar? Entuziazmi juaj për një kauzë të denjë do të frymëzojë të tjerët. Dikush që dëshiron t’ju njohë më mirë do të ofrojë mbështetjen e tij. Fishekzjarret romantike të ndezura sonte mund të shkëlqejnë më shumë se dritat e veriut.

Ujori

Është një kohë e mirë për t’u bashkuar me familjen tuaj. Nuk do të jeni gjithmonë mirë me të gjithë dhe do të ishte marrëzi të imagjinonit se ndani të njëjtat pikëpamje për çdo temë. Megjithatë, duhet të ketë shumë fusha ku jeni dakord. Përqendrohuni në këto tani.

Peshqit

Është koha për të ecur përpara. Nuk do të jetë e lehtë të largoheni nga njerëzit dhe aktivitetet që dikur ju kanë sjellë shumë kënaqësi. Megjithatë, nëse do të përfshiheni në një sipërmarrje të re emocionuese në grup, do të jetë nevoja për të ndërprerë lidhjet e së shkuarës.

Related Posts