Showbiz

Horoskopi për datën 15 dhjetor

Dashi

Nuk mund t’i ktheni shpinën një sfide pavarësisht se në cilën periudhë të vitit jemi. Nëse diçka ju emocionon dhe ju intereson, do të dëshironi të zbuloni më shumë. Iniciativa juaj do të rrisë besueshmërinë në punën tuaj.

Demi

Mos lejoni askënd të ndërhyjë në planet e biznesit që po bëni. Jeni gati për të nxjerrë në pah idetë për të cilat keni punuar, sepse e dini se ato kanë kuptim dhe mund të arrihen. Sapo të filloni me këto, përparimi juaj do t`i bëjë konkurrentët xhelozë.

Binjakët

Nuk jeni në humor për të debatuar kundër asaj që duan të bëjnë të tjerët. Të gjithë duket se mendojnë se e dinë më shumë dhe ju do t’i lini ata të luftojnë mes tyre. Pasi të arrihet një marrëveshje, ju do të vazhdoni me gjithçka që është vendosur.

Gaforrja

E kuptoni se dikush mendon se nuk i beson. Intuita juaj rrallë ju zhgënjen dhe ndjeni disa mashtrime ose pandershmëri në ajër. Derisa të vërtetohet e kundërta, do të qëndroni të kujdesshëm dhe do të bëni gjithçka që mundeni për të mbrojtur interesat tuaja.

Luani

Po shpenzoni shumë para për dhurata, ushqime dhe gjëra të mira festive. Blerja e rrobave të reja ose një bizhuterie do ju bëjë të ndiheni mirë me veten. Do harxhoni, por do t`ia vlejë.

Virgjëresha

Nuk mund t’i besoni një partneri apo shoku. Pa besim, nuk mund të ndiheni kurrë të lumtur në një marrëdhënie. Jeni gjithnjë e më i mërzitur me mënyrën se si dikush vazhdon të ekzagjerojë përvojën e tij. Ju pyesni veten nëse do të jeni në gjendje të besoni ndonjë gjë që ata thonë.

Peshorja

Një mosmarrëveshje apo keqkuptim me një mik të ngushtë po shkakton shumë lëndime dhe konfuzion. Asnjëri prej jush nuk ka dashur të grindet me njëri-tjetrin. Takohuni për një bisedë me një kafe dhe biskota. Kjo do t’ju japë mundësinë për t’i rregulluar gjërat në këtë marrëdhënie.

Akrepi

Perspektivat tuaja për karrierën po përmirësohen. Një bonus, çmim ose ofertë për Krishtlindje do të jetë në shenjë mirënjohjeje për një punë shembullore që keni kryer në prapaskenë. Kjo është një kohë e mirë për të nënshkruar kontrata dhe për të bërë marrëveshje afatgjata financiare.

Shigjetari

Shefi juaj, ose një koleg i vjetër po merr vendime të gabuara. Do të përpiqeni t’i këshilloni, por ata nuk do t’ju dëgjojnë. Mund të jetë e nevojshme që të ecni së bashku me planet e tyre vetëm për t’i provuar ata që e kanë gabim. Përfundimisht, njerëzit do t’ju drejtohen për udhëzime kur të kuptojnë se në të vërtetë e dini se për çfarë po flisni.

Bricjapi

Konfirmimi i planeve që keni bërë do t’ju mbushë me emocione. Nuk keni mundur të relaksoheni deri më tani. Lehtësimi që gjithçka po shkon ashtu siç dëshironi do të jetë pothuajse dërrmues.

Ujori

Ndiqni dëshirat që ju largojnë nga ambienti i shtëpisë tuaj në vende ku mund të takoheni me të tjerët. Miqtë e vjetër do të kenë dëshirë të takohen me ju. Do të kaloni një kohë të mrekullueshme duke folur për kohët e vjetra dhe duke bërë plane të reja për të ardhmen.

Peshqit

Ju e dini se çfarë dëshironi dhe do të jeni të vendosur për ta arritur atë. Një sukses i kohëve të fundit ju ka dhënë besimin për të bërë një lëvizje të guximshme.

Related Posts