RajonSport

Golat më të bukur në kualifikueset e Euro 2024, Asani dhe Asllani në podium

UEFA ka publikuar rezultatet pas votimit të fansave për golin më të bukur të kualifikueseve të “Euro 2024”.

Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Jasir Asani dhe Kristjan Asllani, janë renditur në podium.

Sulmuesi anësor i Kombëtares sonë, Asani, është renditur i dyti me vota për perlën kundër Polonisë në “Air Albania”. Ndërsa mesfushori Asllani i treti për “silurën” e realizuar në transfertë kundër Ishujve Faroe.

https://www.instagram.com/p/C0T_4y7v9dj/?utm_source=ig_embed&ig_rid=562d0b3f-8b38-4e3d-884c-39077aabe4a5
Vendin e parë e ka zënë lojtari i Kazakistanit, Askhat Tagybergen, me golin e shënuar me një “volej” kundër Danimarkës. Më poshtë ju sjellim renditjen e 10 golave më të votuar nga fansat:

– Askhat Tagybergen | Kazakistan-Danimarkë

– Jasir Asani | Shqipëri-Poloni

– Kristjan Asllani | Ishujt Faroe-Shqipëri

– Emin Makhmudov | Azerbajxhan-Suedi

– Yunus Akgun | Turqi-Letoni

– Zan Vipotnik | Kazakistan-Slloveni

– Kylian Mbappe | Francë-Gjibraltar

– Sandro Wolfinger | Bosnje-Lihtenshtejn

– Leandro-Trossard | Belgjikë-Estoni

– Bukayo Saka | Angli-Maqedoni e Veriut

Related Posts