AktualeMaqedoniSport

Faleminderit për emocionet! Shqipëria eliminohet me kokën lartë nga Kampionati Evropian

Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka arritur të kaloj fazën e grupeve të Kampionatit Evropian.

Duke pasur parasysh se ishte në grup me tre superfuqi botërore të futbollit, kuqezinjët rikthen në Tiranë me kokën lartë, shkruan IndeksOnline.

Në ndeshjen e tretë, Shqipëria pësoi humbje nga Spanja me rezultat minimal 1–0.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Ferran Torres në minutën e 13-të.

Shqipëria e mbyll Kampionatin Evropian me një pikë, pasi kishte barazuar me Kroacinë 2-2 dhe ishte mposhtur nga Italia në ndeshjen e parë me rezultat 2-1.

Në ndeshjen tjetër të Grupit B, Kroacia mposhti Italinë me rezultat 1-0 dhe u kualifikua si e dyta.

Spanja është lidere e grupit me nëntë pikë, Kroacia e dyta me katër pikë, Italia në vendin e tretë me tri pilë dhe Shqipëria e fundit me një pikë.

Related Posts