Kosovë

Deputetja britanike akuzon Serbinë: Po e strehon fajtorin për vrasjen e Afrim Bunjakut

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka reaguar mbi zhvillimet politike në kuadër të zgjedhjeve në Serbi për të cilat OSBE raportoi se pati keqpërdorime.

Derisa edhe Gjermania zyrtare e quajti të papranueshme këtë lloj politike të Vuçiqit, Kearns thotë se është vetë Serbia ajo që tani po strehon fajtorin e vrasjes së zyrtarit policor kosovar në sulmin serb terrorist në Banjskë.

”Disa do të thoshin gjithashtu se është e papranueshme që Serbia ndihmoi dhe nxiti një sulm terrorist në një vend fqinj”.

Sigurisht që tani po strehon njeriun fajtor për vrasjen e një oficeri policie, dy fëmijët e të cilit kanë humbur babanë e tyre”. https://twitter.com/aliciakearns/status/1737113615323521158?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1737113615323521158%7Ctwgr%5E6482900d91c32d21c2194b0d1eb295a6608ca9a4%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Finsajderi.org%2Fdeputetja-britanike-akuzon-serbine-po-e-strehon-fajtorin-per-vrasjen-e-afrim-bunjakut%2F

Related Posts