Sport

Courtois jep lajmin e hidhur

Ka përfunduar sezoni për portierin e Real Madridit, Thibaut Courtois.

Ai ka njoftuar se, si pasojë e lëndimit, nuk do të luajë në Kampionatin Evropian “EURO 2024”, shkruan IndeksOnline.

31-vjeçari ka këputur ligamentet e gjurit dhe ka konfirmuar se nuk do të mund ta ndihmojë kombëtaren e Belgjikës në Evropian.

“Për shkak të lëndimit, gjithsesi nuk do të ketë EURO për mua. Më duhet së pari të rikuperoj njëqind për qind formën time të plotë dhe pastaj duhet ti përmbahesh një date për tu rikthyer.”, ka thënë Courtois.

Related Posts