Maqedoni

Arsovska: Politikanët e korruptuar dëshirojnë të gaboj, por unë nuk gaboj

Policia Financiare të hënën do të hyjë në hapësirat e Bashkisë së Shkupit dhe do të kontrollojë se sa para janë shpenzuar për zbukurimin e kryeqytetit dhe cila kompani ka fituar tenderin për zbukurimin e Shkupit.

Kryetarja e Bashkisë së Shkupit, Danella Arsovska thotë se ajo nuk ka bë gabim në procedurë.

“Politikanët e korruptuar më së shumti dëshirojnë të gaboj, por unë nuk gaboj”, tha Arsovska e cila theksoi se zbukurimi ka kushtuar 30 mijë euro.

Ish-kryetari i Shkupit, Petre Shilegov tashmë ka kërkuar dorëheqje nga Arsovska dhe zgjedhjet për kryetar në Shkup të mbahen bashkë me zgjedhjet presidenciale dhe parlamentar./Telegrafi/

Related Posts