AktualeMaqedoni

A do të jetë ‘Vetëvendosje’ pjesë e opozitës shqiptare? Flasin krerët e LEN

“Vetëvendosje do të pjesë pjesë e zgjedhjeve të majit të 2024 në Maqedoninë e Veriut”, paralajmëroi sot kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti në takimin me mediat bashkë krerët e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dhe të Alternativës, Afrim Gashi, përcjell INA.

“Kësaj here nuk e kemi vetem mbështetjen, por ata janë partnerë dhe pjesë e zgjedhjeve”, theksoi Mexhiti.

Sipas krerëve të Lidhjes Evropiane për Ndryshim(LEN), edhe kandidati për president mund të jetë nga Vetëvendosje.

Related Posts