Showbiz

Akuzë e re ndaj reperit ‘Diddy’ për përdhunim

Reperi amerikan Sean “Diddy” Combs është paditur nga një grua e cila thotë se ai e drogoi dhe e sulmoi seksualisht atë në 1991.

Paditësja thotë se sulmi ndodhi gjatë një takimi me reperin, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Combs kohët e fundit është paditur për sulm seksual nga këngëtarja dhe ish-partnerja e R&B, Casandra “Cassie” Ventura.

Një përfaqësues i reperit i quajti akuzat e fundit “të sajuara dhe jo të besueshme”.

“Kjo është thjesht një rrëmbim parash dhe asgjë më shumë,” tha zëdhënësi në një deklaratë për BBC të enjten.

Në padi, paditësja, Joi Dickerson-Neal, thotë se ajo e njihte reperin – ajo ishte shfaqur edhe në një nga videoklipet e tij.

Sipas ankesës, më 3 janar 1991, ajo “me ngurrim” pranoi të takonte Combs në një restorant në Harlem ku ajo punonte, dhe ai “e shtyu [atë] që t’i bënte shoqëri teksa kujdesej për disa gjëra në qytet”.

Ajo thotë se gjatë asaj kohe ishte droguar nga reperi “duke rezultuar në një gjendje fizike ku nuk mund të qëndronte apo të ecte në mënyrë të pavarur”.

Më pas, sipas padisë, ai e ka çuar me makinë në vendin ku po qëndronte, ku e ka dhunuar seksualisht.

Ajo thotë se më vonë mësoi se ai e filmoi në fshehtësi takimin dhe ua tregoi atë një numri njerëzish të tjerë.

Related Posts