Sport

Zyrtare: Lista finale e Anglisë për EURO 2024

Kombëtarja e Anglisë e ka publikar listën finale për Kampionatin Evropian, i cili zhvillohet në Gjermani.

Trajneri i ”Tre Luanëve”, Gereth Southgate, në listën prej 26 futbollistëve nga lista parakprake ka larguar shtatë lojtarë, shkruan IndeksOnline.

Jack Grealish, Harry Maguire, James Maddison, Jarrad Branthwaite, James Trafford, Curtis Jones dhe Jarrell Quamsah, nuk do të luajnë në EURO 2024.

Portierë: Dean Henderson (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal)

Mbrojtës: Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion), Joe Gomez (Liverpool), Marc Guehi (Crystal Palace), Ezri Konsa (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Newcastle United), Kyle Walker (Manchester City)

Mesfushorë: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Jude Bellingham (Real Madrid), Conor Gallagher (Chelsea), Kobbie Mainoo (Manchester United), Declan Rice (Arsenal), Adam Wharton (Crystal Palace)

Sulmues: Jarrod Bowen (West Ham United), Eberechi Eze (Crystal Palace), Phil Foden (Manchester City), Anthony Gordon (Newcastle United), Harry Kane (Bayern Munich), Cole Palmer (Chelsea), Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Watkins (Aston Villa)

Anglia në Euro 2024 është në grup së bashku me Serbinë, Danimarkën dhe Slloveninë.

Related Posts