Sport

Zvicra prezanton fanellat e reja, Xhaka personazhi kryesor

Kombëtarja e Zvicrës ka zbuluar fanellat e reja që do t’i bartë gjatë ndeshjeve të Euro 2024, e cila nis në muajin qershor.

E këto fanella i ka zbuluar futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka, i cili njëherësh është edhe kapiten i helvetikëve, duke qenë personazhi kryesor në prezantimin e fanellave.

Nuk ka shumë ndryshime në fanellën e Zvicrës, përveç te jakat dhe ngjyra e kuqe është më e mbyllur.

 

Related Posts