Botë

Zjarr në një qendër lojërash, 20 të vdekur

Të paktën 20 persona kanë vdekur pas një zjarri masiv në një qendër lojërash në Indi, thonë zyrtarët lokalë.

BBC raporton se zjarri është nën kontroll dhe ka nisur kërkimi.

Ekziston frika se shumë persona mund të jenë të bllokuar nën rrënojat, duke përfshirë fëmijë.

Shkaku i zjarrit ende nuk është përcaktuar.

Kryeministrja e Gujaratit Bhupendra Patel tha se ishte caktuar një “ekip i posaçëm hetimor

Related Posts