AktualeMaqedoni

Zëvendësministri në MPB, VLEN shqyrton 3 emra për këtë pozicion

Burime të TV21 brenda koalicionit VLEN bëjnë të ditur se ka nisur shqyrtimi i emrave të mundshëm për zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Sipas të njëjtave burime, deri tani po shqyrtohen tre emrat që mund të përfaqësojnë shqiptarët në MPB.

Bëhet fjalë për Muhamet Ametin, Bashkim Hasanin dhe Naim Ramukën. Kujtojmë se Hasani më herë ka qenë zv/ministër i Mbrojtjes.

Related Posts