Maqedoni

VMRO: LSDM-ja po lut BDI-në për lista të përbashkëta

VMRO-DPMNE, negociatat e LSDM-së për koalicione i sheh si paturpësi dhe tentim për të mbetur me çdo kusht në pushtet.

“Kovaçevski jo vetëm e shiti veten, por edhe Lidhjen Social Demokrate dhe të gjithë deputetët e tyre. Por poshtërimet për Kovaçevskin në dëshirën e tij për pushtet nuk kanë fund. Ai i lutet komandant Forinës dhe Ahmetit që ta mbështesin Stevo Pendarovskin dhe të kenë lista të përbashkëta. Kovaçevski jep gjithçka për pushtet.”, – u shpreh Mile Lefkov nga VMRO-DPMNE.

Related Posts