Maqedoni

VMRO-ja nesër do të shpallë emrat e ministrave dhe zëvendësministrave të qeverisë teknike

VMRO-DPMNE-ja nesër në mbrëmje pas seancës së Komitetit Ekzekutiv do të shpallë emrat e ministrave të Punëve të Brendshme dhe Punës dhe Politikës Sociale dhe zëvendësministrave në ministrinë e Financave, Shoqërisë Informative dhe Administratës dhe Bujqësisë, Pylltarisë dhe ekonomisë së Ujërave, që do të jenë pjesë e qeverisë teknike, kanë konfirmuar sonte për MIA-n nga partia opozitare VMRO-DPMNE.

Seanca e Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së pritet të fillojë rreth orës 20:30.

Related Posts