AktualeMaqedoni

VMRO dhe VLEN  dakordohen për të gjitha pozicionet në qeverisje

“Mund të konfirmoj që mbrëmë kemi pasur edhe takimin e fundit dhe jemi dakorduar për gjithë pozicionet por ajo që ka qenë fillimisht bisedim, jemi dakorduar për programin dhe përgjegjësitë që do të marrim në qeverinë e ardhshme. Duke nisur nga ministria për eurointegrime, ministria e politikës sociale, demografisë dhe rinisë, ministria e ekonomisë dhe e punës, ministria e ekologjosië dhe ministria e shëndetësisë dhe një zëvendës kryeministër për qeverisje të mirë”.

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski të enjten e mori mandatin nga presidentja Gordana Siljanovska Davkova. Afati për formimin e Qeverisë është edhe 19 ditë

Related Posts