Sport

Vlera e Jasir Asanit bëhet milionëshe

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë Jasir Asani, ka lënë përshtypje të jashtëzakonshme me paraqitjet e tij në kualifikimet për “EURO 2024”.

Kontributi i Asanit, ishte i madh duke shënuar tre gola, duke mundësuar “Kuqezinjtë” të kualifikohen për në Gjermani. E kështu u rrit edhe vlera e tij.

Nga 700 mijë euro në shkurt, vlera e shqiptarit nga Maqedonia e Veriut tani është 1,2 milion euro.

Ai ka lojë të mirë po ashtu edhe me ekipin e tij në Korenë e Jugut.

Jasir Asani, në 30 ndeshja i ka shtatë gola dhe tre asistime.

Po raportohet që shumë shpejt ai mund të transferohet në Evropë.

28-vjeçari nga viti i ardhshëm mund të transferohet në La Liga.

Related Posts