Botë

Viti i Ri kthehet në tragjedi, një grua humb jetën nga fishekzjarret në Itali, qindra të plagosur

Fishekzjarret e përdorura për festimet e Vitit të Ri në Itali kanë vrarë një person dhe kanë plagosur 274, tha sot policia.

Në Afragola, pranë Napolit, një grua 45-vjeçare vdiq pasi u godit nga fishekzjarret gjatë festimeve, ndoshta e qëlluar nga një anëtar i familjes, tha policia.

Në të njëjtën kohë, 274 u plagosën në të gjithë vendin. Prej tyre, 49 u detyruan të shkonin në spitale dhe dy janë shtruar në gjendje të rëndë.

Ky numër i lëndimeve është më i lartë se në Vitin e Ri 2023, kur kishte 180 lëndime.

Related Posts