Botë

Ushtria izraelite nxjerr qindra burra dhe fëmijë palestinezë gjysmë të zhveshur në stadium (VIDEO)

Forcat izraelite kanë arrestuar dhjetëra civilë palestinezë në Gaza, duke përfshirë të moshuar dhe fëmijë, dhe i kanë mbledhur gjysmë të zhveshur në një stadium, sipas pamjeve të shpërndara në mediat sociale.

Në video, të arrestuarit, duke përfshirë fëmijë deri në nëntë vjeç, shfaqen të veshur vetëm me të brendshme, ndërsa ecin nën kërcënimin e armëve në territorin e Gazës, në kushtet ekstreme të dimrit.

Në fillim të këtij muaji, video të ngjashme u publikuan nga faqet e internetit izraelite që tregonin forcat pushtuese duke zhdukur të rinj të zhvendosur nga një qendër në Gaza pasi i zhveshën dhe i lanë të qëndrojnë në të ftohtë për ca kohë.

Related Posts