Sport

U godit me grusht dhe shkelma nga presidenti i Ankaragucu, arbitri i FIFA-s merr vendimin drastik për të ardhmen

Në Turqi po flitet gjërë e gjatë për skandalin e ndodhur me presidentin e Ankaragucu. Faruk Koca goditi arbitrin e FIFA-s pas barazimit 1 me 1 ndaj Rizespor, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të në Superligën turke.

Pa u bërë ende 24 orë nga kji situatë, Halil Umut Meler nga spitali duket se ka vendosur t’i japë fund arbitrimit të ndeshjeve. Nga “A Sport” bëhet me dije se arbitri i FIFA-s u u ka thënë familjarëve se “Kjo është gjithçka që kam’’, si një paralajmërim se mendon të mbyllë karrierën arbitrale.

Një gjest i pa hijshëm nga kreu i klubti turk, i cili i pakënaqur me vendimet e gjyqtarit, Halil Umut Meler. Menjëherë pas vërshëllimës së fundit, presidenti ka goditur me grusht arbitrin, i cili ra menjëherë përtokë, teksa shkelmat më pas nuk i ndaheshin.

Arbitri është dërguar menjëherë në spital ku ka marrë edhe ndihmën e nevojshme, ndërsa vazhdon të jetë nën kujdesin e mjekëve derisa gjendja e tij të jetë e stabilizuar. 36-vjeçari sipas mjekëve ka mësuar një çarje në mollzë, për të cilën po merr mjekimet e nevojshme.

Related Posts