Botë

Tronditet sërish SHBA, sulm me armë në gjimnaz, dyshohet për shumë viktima

SHBA është tronditur nga një tjetër sulm me armë në një shkollë të mesme. Këtë herë, mediat vendase raportojnë se pre e sulmit ka rënë një shkollë në Ioëa.

Nga të dhënat e para dyshohet për një numër të madh viktimash, por ende nuk dihet zyrtarisht numri i të vrarëve.

Nëvendngjarje ndodhen policia dhe ambulanca. Ndërkohë autori ndodhet në arrati, teksa nuk bëhet i ditur identiteti i tij./

Related Posts