Botë

Tjetër goditje për Netanyahun, jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria emergjente e Izraelit të dielën.

“Largimi nga qeveria është një vendim kompleks dhe i dhimbshëm”, tha Gantz në një deklaratë televizive.

Dorëheqja e tij është një goditje për kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, i cili përballet me presione në rritje për t’i dhënë fund konfliktit në Gaza.

Related Posts