Sport

Ten Hag largohet nga “Old Traford”, Man. Junajted nis bisedimet me dy trajnerë

Përkundër faktit se fitoi trofeun e dytë që prej se mori frenat e klubit, Erik Ten Hag është në rrezik serioz që të shkarkohet nga klubi. Sipas “The Telegraph”, klubi ka mbajtur bisedime me agjentët e dy trajnerëve të njohur – Tomas Frank dhe Maurisio Pokettinjo.

Raporti shton se Junajtedi është takuar me rrethin e dy trajnerëve teksa po eksplorojnë të gjitha opsionet e tyre para se të marrin një vendim përfundimtar për holandezin. Personat vendimmarrës tek klubi anglez së shpejti do të mbajnë një takim ku do të bëhet rishikimi i plotë i rezultateve që klubi arriti në sezonin 2023/2024, aty ku do të përcaktohet fati i 54-vjeçarit.

Trajneri i Brentfordit, Tomas Frank, ka bërë një punë të jashtëzakonshme gjatë gjashtë viteve të fundit ndërsa Poketinjo momentalisht është i papunë pas largimit të tij nga Çellsi.

Related Posts